KONST / Litografier / Litografi 12376162
nr 1237 6162
Harald Kihle
(1905-1997), Norge
Litografi, Stugor på berg, Signerad, daterad -47, numrerad 107/150. Bladets mått: 37x50 cm, löst blad
Harald Kihle, norsk bildkonstnär född 1905, död 1997.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:47:18
350 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr